משלחת הגוספל של תיכון בגין בגרמניה

משלחת הגוספל של תיכון בגין בגרמניה

משלחת הגוספל של תיכון "בגין" נסעה לגרמניה, כחלק משותפות בפרויקט חילופי משלחות של בני נוער.
היוזמה לשיתוף הפעולה היא של מייקל קרב, ראש הארגון הגרמני "INSTRUMENTS OF PEACE", תומך נלהב במפגשים בין בני נוער המקדמים שיחות ועשייה אמנותית על סוגיה השונים בין נוער מארצות שונות וקורא לשים קץ לדעות קדומות ולשנאה. מייקל, פנה בבקשה למנהלת מגמת המוזיקה בתיכון בגין, ד"ר איה מזוז ליטול חלק בפרויקט.

חילופי המשלחות של בני הנוער, החלו כבר בשנת 2012 והתלמידים חברו יחד לפרויקט צילום סרט תיעודי בנושא יחסי ישראלים פלסטינאים, למידה משותפת בנושא השואה, הזמנת מנהל הפרויקט הגרמני, יינס כרנסטיין לראש העין והפקת סרט תיעודי המסקר את ראש העין ומציג את פעילות הרכב הגוספל בניהולו של אילן בן אריה, הביג בנד בניהולו של אסף פינקלשטיין והרכבים נוספים
בחופשת סוכות האחרונה, תלמידי הרכב הגוספל שלקחו חלק לא מבוטל בפרויקט, הוזמנו לנסוע שוב לגרמניה, וביוזמה אמיצה של איסוף כספים על ידי הופעות, גיוס הורים, תמיכת ראש העיר , מנכ"ל העירייה ומארגני יריד אמנים יוצרים – הצליחו התלמידים , בסיועה של מנהלת בית הספר ותמיכתה ,להוציא לפועל ביקור, שהיווה סיבוב הופעות נוסף, צילום לשידור טלוויזיה ופרידה מההרכב של כמה מהבוגרים. ביקור זה תוכנן לשמונה ימים במסגרתו שוכנו התלמידים בבתי תלמידי במשפחות המארחות בברמנהבן, עיר נמל בגרמניה. סדר היום כלל בעיקר חזרות לקונצרטים, אך שולב בו גם ביקור רשמי במחלקת החינוך של העיר, בו סיפרו התלמידים על הקשר המיוחד שנוצר בין שתי משלחות הנוער משתי המדינות. התלמידים גם צוותו לקבוצות, עברו בין הכיתות ולימדו את השיר "אני ואתה נשנה את העולם" . התלמידים הגרמניים שרו את מילות השיר בעברית, לאחר שמארחי המשלחת תרגמו עבורם את הטקסט. שיר זה וביקור המשלחת זכו לסיקור עיתונאי וטלוויזיוני והרכב הגוספל הציג מופע שבין שיריו השתלבו שלושת הסרטים התיעודיים שצולמו על-ידי התלמידים הישראליים והגרמניים. סרט זה ישודר ככל הנראה בחודש הקרוב. הפרידה מגרמניה ותלמידי העיר נחגגה במסיבה בה הופיעו הרכב הגוספל פעם נוספת. התלמידים חזרו הביתה כשבאמתחתם סיבוב הופעות וחשיפה תקשורתית מכובדת בגרמניה, וגם אחד מסרטי התדמית הטובים שצולמו על ראש העין , וכמובן – מלאי חוויות.

*הכתבה מאתר עיריית ראש העין.

 

40139705_983102308541132_5972551345377378304_o
הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות